logo instagramapp2

Instagram Fotoğraf Paylaşma Uygulaması İmajından Vazgeçip Eğlence ve Videoya Yönelecek

Instagram CEO'su başkanı Adam Mosseri, yakın zamanda Twitter adresi üzerinden yapmış olduğu açıklamada Instagram'ın artık bir fotoğraf paylaşım uygulaması olarak tanımlamadıklarını açıkladı. Mosseri, yayınlandığı videoda şirketin TikTok ve YouTube gibi rakiplerinin başarılarını gördükten sonra eğlence ve videoya yönelmek istediklerini ifade etti. Instagram, bu yeni misyonuyla videoyu nasıl daha kapsamlı olarak kullanabileceklerini ve deneyecek; kullanıcılarına tam ekranda sürükleyici, eğlenceli ve mobil öncelikli içerikler sunacak.

Mosseri'nin ifadelerine göre Instagram yakın zamanda kullanıcılara tam ekran videolar göstermeyi planlıyor. Pek çok içeriğin tam ekranda izlenebildiğini düşünüyor olabilirsiniz ama bu videolara burada halihazırda takip etmediğiniz hesaplardan gelenler ve size önerilen videolar da dahil edilecek. Önümüzdeki aylarda Instagram’ın bu değişikliklerle ilgili denemelerini görmeye başlayacağız.

Her ne kadar görsel paylaşım devam ediyormuş gibi düşünen çok kişi olsa da aslında bu Instagram için oldukça büyük bir değişim. Bunun nedeni kısa bir süre öncesine kadar alışkanlığımızın ana akışımızda takip ettiklerimizden gelen paylaşımlar üzerine olması idi ancak içerik sunumundaki bu değişiklikle Instagram artık TikTok'un doğrudan rakibi olacak.

Özetle, Instagram kullanıcılara takip etmedikleri konularda öneriler gösterecek ve tam ekran bir deneyim sunarak video içerikleri daha sürükleyici bir hale getirmek için çalışacak. Bununla birlikte pek çok yeniliğin de yakında karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Bu değişikliklerle beraber Instagram'ın neye benzeyeceğini ise hep birlikte göreceğiz.

 

Kaynak: The Verge

Bize ulaşın

hello@teknofikir.com.tr
+90 212 347 19 09

Morbasan Sokak Koza İş Merkezi
B Blok Kat:5 34349 Balmumcu, İstanbul

Teknofikir hakkında merak ettiklerin varsa, brief vermek istiyorum diyorsan veya bende bu ekibin bir parçası olmak istiyorum istersen hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsin. Haydi gel tanışalım!