logo Sony-1920

Sony Giyilebilir Metaverse Cihazını Piyasaya Sürüyor

Sony, Mocopi isimli hareket sensörlü giyilebilir Metaverse cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Mocopi sensörleri yaklaşık 358 dolara mâl olacak ve kullanıcıların Metaverse üzerinde gerçek zamanlı olarak hareket etmelerine olanak tanıyacak.

Yeni sistem, insanların hareketlerini gerçek zamanlı olarak yakalamak ve bunları birbirlerine bağlamak için vücudun çeşitli noktalarına (her ayak bileğine, bileklere, kafaya ve kalçaya birer tane) yerleştirilmiş altı renkli sensörden oluşuyor. Bu, daha önce Avatar serisinin filmlerinde karakterlere güç vermek için kullanılan ürünleri çağrıştırıyor.

Sony’nin basın açıklamasına göre ürün, kullanıcıların tüm vücut hareketlerini kullanarak avatarlarının videolarını oluşturmasına olanak sağlayan bir teknoloji kullanıyor. Şirket tarafından yayınlanan ve teknolojinin yapabildiklerini gösteren bir tanıtım videosu, bir kullanıcının sensörleri vücuduna bağlayıp anime tarzı bir avatar gibi dans ettiğini gösteriyor.

Ön siparişlerin Aralık ayının ortasında başlaması planlanıyor. Ürünün fiyatı 49.500 yen (yaklaşık 358 ABD doları) olacak.

Bize ulaşın

hello@teknofikir.com.tr
+90 212 347 19 09

Morbasan Sokak Koza İş Merkezi
B Blok Kat:5 34349 Balmumcu, İstanbul

Teknofikir hakkında merak ettiklerin varsa, brief vermek istiyorum diyorsan veya bende bu ekibin bir parçası olmak istiyorum istersen hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsin. Haydi gel tanışalım!