logo Telegram-2

Telegram Blockchain Tabanlı Numaralar İle Tam Gizlilik Sunacak

Mesajlaşma uygulaması Telegram, kullanıcıların cep telefonu numaraları yerine Blockchain tabanlı anonim numaralar kullanarak hesap oluşturmalarına olanak sağlayacak yeni bir güncelleme getirdi.

Telegram, kişilerin gizli telefon numaralarını uygulamaya eklenmeyen kullanıcılardan hali hazırda saklıyor. Yeni güncelleme ise numaraların herkesten gizlenebilmesini sağlıyor.

Özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların, Telegram'ın yaratıcısı Pavel Durov tarafından kurulan merkeziyetsiz açık artırma platformu Fragment'tan "Blockchain Tabanlı Anonim Numara" satın almaları gerekiyor. Fragment, yalnızca Telegram ile uyumlu kullanıcı adları ve anonim numaralar satıyor. Alışverişler ise Telegram'ın token'ı The Open Network (TON) ile yapılıyor.

Numarayı satın alan kullanıcılar, Telegram'a kaydolduktan sonra bu özel numaraları kullanarak doğrulama kodu alabiliyor. Fragment'tan rastgele numaralar 9 TON karşılığında (16 dolar) veya açık artırma yoluyla satın alınabiliyor. Bazı özel numaralar büyük talep görüyor gibi gözüküyor. Örneğin “+888 8 888” şu anda 33.075 TON (60.527 dolar) teklif edilen ve en çok rağbet gören numara konumunda.

BWB kurucu ortağı ve direktörü Yusuf Nessary, “Bir topluluğun zaten bir okulu varsa, ancak gerekli kaynaklara sahip değilse, Bitcoin kullanmayı nasıl öğrenecekler?” dedi.

Bize ulaşın

hello@teknofikir.com.tr
+90 212 347 19 09

Morbasan Sokak Koza İş Merkezi
B Blok Kat:5 34349 Balmumcu, İstanbul

Teknofikir hakkında merak ettiklerin varsa, brief vermek istiyorum diyorsan veya bende bu ekibin bir parçası olmak istiyorum istersen hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsin. Haydi gel tanışalım!